ČESKÝ HOIKEJ facebook

01.10.2023 | Těžká sobotní šichta v Brumově

V rámci čtvrtého kola Krajské ligy Jižní Morava a Zlína čekal na hokejisty Prostějova po čtvrteční úspěšné domácí premiéře výjezd na půdu Brumova-Bylnice, kde na ně čekal dosud poslední celek tabulky. Ten svou kůži nedal vůbec lacino a eskáčko o svém vítězství rozhodlo až ve třetí třetině, kde dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek a duel už si pohlídalo. I po třech odehraných zápasech tak svěřenci kouče Janečka zůstávají stoprocentní.

Na půdě Brumova čekalo menší hřiště, které bylo velmi dobře připraveno a kde se domácí hráči snažili využít svého prostředí. Hned ve druhé minutě se ale dokázali prosadit hosté, kdy skóroval Novosad. Poslal tak eskáčko do vedení – 0:1. Tento stav vydržel až do šestnácté minuty. V ní se dokázali prosadit domácí, kteří našli recept na jinak skvělého brankáře Micku – 1:1. Po konci úvodního dějství bylo hostům jasno, že to zase tak jednoduchá záležitost nebude.
Start druhé části navíc vyšel daleko lépe domácím, dostali se hned v první minutě do vedení. Nepříznivý stav chtěli hosté rychle změnit a v 27. minutě se to povedlo Zabloudilovi, který znovu srovnal stav zápasu – 2:2. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, se kterými si ale dokázali poradit brankáři.
Rozhodujícím momentem zápasu se tak stala až minuta ve třetí části, kdy se ve 46. a následně 47. dokázali hosté dvakrát prosadit, tento náskok už dokázali až do závěrečného hvizdu udržet. O branky se postaral Berčák a Zítka a Prostějov tak zůstává i nadále stoprocentní.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRA

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:
„Bylo to nesmírně těžké utkání. Soupeř ukázal, že dovede hrát velmi slušný hokej. Hrálo se na menším, ale rychlém ledě a domácí mladíci ukázali velkou bojovnost i nadání. Nám jejich důraz dělal trošku problémy. Rozhodl ale fakt zkušeností, že jsme dokázali ve třetí části hru uklidnit a čekat na své příležitosti, které jsme dokázali proměnit. Určitě nám to ale ukázalo, že se musíme důkladně připravit na každého soupeře, protože nic snadného nás nečeká.“